Brabazon Trophy - Northern Qualifying Tee Sheet
Northern Qualifying -
Tue, May 14
Print
|
|||||
Time | Players | Time | Players | ||
---|---|---|---|---|---|
7:30 AM |
Jacob Mitchell
Doncaster
Luke Bonser
Consett
|
7:40 AM |
Spencer Gill
Lindrick
Josh Higgins
Donabate
Aaron Cullen
Royal Liverpool
|
||
7:30 AM |
Jacob Mitchell
Doncaster
Luke Bonser
Consett
|
||||
7:40 AM |
Spencer Gill
Lindrick
Josh Higgins
Donabate
Aaron Cullen
Royal Liverpool
|
||||
7:50 AM |
Owen Leigh
Pleasington
Adam Watkin
Thirsk & Northallerton
Chris Lander
Wetherby
|
8:00 AM |
Jason Renton
West Lancs
Sam Pantlin
Pedham Place
Oliver Caton
Crosland Heath
|
||
7:50 AM |
Owen Leigh
Pleasington
Adam Watkin
Thirsk & Northallerton
Chris Lander
Wetherby
|
||||
8:00 AM |
Jason Renton
West Lancs
Sam Pantlin
Pedham Place
Oliver Caton
Crosland Heath
|
||||
8:10 AM |
Cameron Tye
Eaton
Nathan Hopley
Bramall Park
Jack Hampshaw
Crosland Heath
|
8:20 AM |
Alexander Forbes
Rudding Park
Colin Leadbetter
Abersoch
Angus Buchanan
Slaley Hall
|
||
8:10 AM |
Cameron Tye
Eaton
Nathan Hopley
Bramall Park
Jack Hampshaw
Crosland Heath
|
||||
8:20 AM |
Alexander Forbes
Rudding Park
Colin Leadbetter
Abersoch
Angus Buchanan
Slaley Hall
|
||||
8:30 AM |
Farris Hassan
St Andrews
Louie Walsh
Huddersfield
|
8:40 AM |
Rhys McIlroy
Elderslie
Harvey McDonald1
Turnberry
Lucas Kuiper
Stockport
|
||
8:30 AM |
Farris Hassan
St Andrews
Louie Walsh
Huddersfield
|
||||
8:40 AM |
Rhys McIlroy
Elderslie
Harvey McDonald1
Turnberry
Lucas Kuiper
Stockport
|
||||
8:50 AM |
Ellis Willott
Southport & Ainsdale
Jack Northgraves
Ganton
Jacob Hodgson1
Hull
|
9:00 AM |
Jake Hibbert
Warrington
Ryan Copland
Moray
Callum Bruce
Elsham
|
||
8:50 AM |
Ellis Willott
Southport & Ainsdale
Jack Northgraves
Ganton
Jacob Hodgson1
Hull
|
||||
9:00 AM |
Jake Hibbert
Warrington
Ryan Copland
Moray
Callum Bruce
Elsham
|
||||
9:10 AM |
Harry George
Downfield
Oscar Doran
Delamere Forest
Dominic McGlinchey
The Renaissance
|
9:20 AM |
Alex Boyes
Teesside
Edward Rowe
Belvoir Park
Joseph Cookson
Gullane
|
||
9:10 AM |
Harry George
Downfield
Oscar Doran
Delamere Forest
Dominic McGlinchey
The Renaissance
|
||||
9:20 AM |
Alex Boyes
Teesside
Edward Rowe
Belvoir Park
Joseph Cookson
Gullane
|
||||
9:30 AM |
George Cannon
Glenbervie
Jake Sowden
The Oaks
Adam Giles
Newmachar
|
9:40 AM |
Lewis Gottlieb
Mere
Jack Bryan
Bolton Old Links
Jonathon Keith
Inverness
|
||
9:30 AM |
George Cannon
Glenbervie
Jake Sowden
The Oaks
Adam Giles
Newmachar
|
||||
9:40 AM |
Lewis Gottlieb
Mere
Jack Bryan
Bolton Old Links
Jonathon Keith
Inverness
|
||||
9:50 AM |
Sam Burton
Prestbury
Alyx Murray
Ballochmyle
Cameron Thoburn
Westerhope
|
10:00 AM |
Brodie Cunningham
Bothwell Castle
Luke Kelly
Ashton Under Lyne
James Trant
Wetherby
|
||
9:50 AM |
Sam Burton
Prestbury
Alyx Murray
Ballochmyle
Cameron Thoburn
Westerhope
|
||||
10:00 AM |
Brodie Cunningham
Bothwell Castle
Luke Kelly
Ashton Under Lyne
James Trant
Wetherby
|
||||
10:10 AM |
Jamie Van Wyk
Royal Lytham & St Annes
Charlie Daughtrey1
Rotherham
Ben Brookes
Sandbach
|
10:20 AM |
Ross Laird
Glenbervie
Andrew Haswell
Ormskirk
Tom Osborne
Lindrick
|
||
10:10 AM |
Jamie Van Wyk
Royal Lytham & St Annes
Charlie Daughtrey1
Rotherham
Ben Brookes
Sandbach
|
||||
10:20 AM |
Ross Laird
Glenbervie
Andrew Haswell
Ormskirk
Tom Osborne
Lindrick
|
||||
10:30 AM |
Louis Talarczyk
Royal Lytham & St Annes
Toby Shirvell
Brocket Hall
|
10:40 AM |
Alexander Farmer
Kilmacolm
Noah Cambridge
Royal Lytham & St Annes
|
||
10:30 AM |
Louis Talarczyk
Royal Lytham & St Annes
Toby Shirvell
Brocket Hall
|
||||
10:40 AM |
Alexander Farmer
Kilmacolm
Noah Cambridge
Royal Lytham & St Annes
|
||||
11:20 AM |
Greg Holmes
Royal Birkdale
George Hanson2
Crosland heath
Samuel Claypole
Darrington
|
11:30 AM |
Steve Bryan
Bolton Old Links
Ben Barton
West Lancashire
Aamar Saleem
St Andrews New
|
||
11:20 AM |
Greg Holmes
Royal Birkdale
George Hanson2
Crosland heath
Samuel Claypole
Darrington
|
||||
11:30 AM |
Steve Bryan
Bolton Old Links
Ben Barton
West Lancashire
Aamar Saleem
St Andrews New
|
||||
11:40 AM |
Owen Rafferty
Retford
Ben Buchanan
Crewe
|
11:50 AM |
Jack Hunter1
Workington
Mike Cotterill
Darrington
James Bailey1
Huddersfield
|
||
11:40 AM |
Owen Rafferty
Retford
Ben Buchanan
Crewe
|
||||
11:50 AM |
Jack Hunter1
Workington
Mike Cotterill
Darrington
James Bailey1
Huddersfield
|
||||
12:00 PM |
Gary Catt1
Richmond (North Yorkshire)
Sam Prince
Stockport
Ryan Owen
Styal
|
12:10 PM |
Luke Quint
Ulverston
Tom Hughes
Formby Golf Club
|
||
12:00 PM |
Gary Catt1
Richmond (North Yorkshire)
Sam Prince
Stockport
Ryan Owen
Styal
|
||||
12:10 PM |
Luke Quint
Ulverston
Tom Hughes
Formby Golf Club
|
||||
12:20 PM |
Bailey Hird
Cookridge Hall
Kieran Hogarth
Royal Lytham & St Annes
Thomas Hartshorne
Teesside
|
12:30 PM |
Tai Naylor
Waterton Park
Habib Khan
Huddersfield
Liam Bennett
Horsforth
|
||
12:20 PM |
Bailey Hird
Cookridge Hall
Kieran Hogarth
Royal Lytham & St Annes
Thomas Hartshorne
Teesside
|
||||
12:30 PM |
Tai Naylor
Waterton Park
Habib Khan
Huddersfield
Liam Bennett
Horsforth
|
||||
12:40 PM |
Christian Johnson
Formby Hall
Nathan Ali
Cookridge Hall
Richard Lee1
Durham City
|
12:50 PM |
Cormac Sharpe
Blairgowrie
Ruben Lindsay
Turnberry
Chris Somers1
Murcar Links
|
||
12:40 PM |
Christian Johnson
Formby Hall
Nathan Ali
Cookridge Hall
Richard Lee1
Durham City
|
||||
12:50 PM |
Cormac Sharpe
Blairgowrie
Ruben Lindsay
Turnberry
Chris Somers1
Murcar Links
|
||||
1:00 PM |
Will Swarbrick
Moortown
Ben Willis
South Shields
Tom Green
Huddersfield
|
1:10 PM |
Callum Moncur
Darlington
Cameron Steedman
Hollinwell
|
||
1:00 PM |
Will Swarbrick
Moortown
Ben Willis
South Shields
Tom Green
Huddersfield
|
||||
1:10 PM |
Callum Moncur
Darlington
Cameron Steedman
Hollinwell
|
||||
1:20 PM |
Archie Palmer2
Hexham
Jack Williams1
Wrexham
Spencer Datkiewicz
Hillside
|
1:30 PM |
Jack Atkinson
Darlngton
Billy Devine
Elgin
|
||
1:20 PM |
Archie Palmer2
Hexham
Jack Williams1
Wrexham
Spencer Datkiewicz
Hillside
|
||||
1:30 PM |
Jack Atkinson
Darlngton
Billy Devine
Elgin
|
||||
1:40 PM |
George Robson
Fulford
Harry Bottomley
Crow Nest Park
|
1:50 PM |
Stuart Thurlow
Murrayfield
Alfie Burnett
Hillside
Jake Whalley-Grundy
Houghwood
|
||
1:40 PM |
George Robson
Fulford
Harry Bottomley
Crow Nest Park
|
||||
1:50 PM |
Stuart Thurlow
Murrayfield
Alfie Burnett
Hillside
Jake Whalley-Grundy
Houghwood
|
||||
2:00 PM |
Tom Brown
Ganton
Daniel Cawley
Southport & Ainsdale
Michael Kilgallon
St Annes Old Links
|
2:10 PM |
Rory Bain
Carnoustie
Max Dickinson
Presbury
Nathan Sampson
Moor Allerton
|
||
2:00 PM |
Tom Brown
Ganton
Daniel Cawley
Southport & Ainsdale
Michael Kilgallon
St Annes Old Links
|
||||
2:10 PM |
Rory Bain
Carnoustie
Max Dickinson
Presbury
Nathan Sampson
Moor Allerton
|
||||
2:20 PM |
Kyle Johnson-Rolfe
Doncaster
Tom Anderson
Forest Pines
|
2:30 PM |
Jack Burton
The Wynyard
Nathan Wilkinson1
Sandburn Hall
Sam Norman
Fulford
|
||
2:20 PM |
Kyle Johnson-Rolfe
Doncaster
Tom Anderson
Forest Pines
|
||||
2:30 PM |
Jack Burton
The Wynyard
Nathan Wilkinson1
Sandburn Hall
Sam Norman
Fulford
|
Print
|
||||
Player | Tee Time | Tee | Other Players | |
---|---|---|---|---|
Aamar Saleem
St Andrews New
|
11:30 AM | White - Men | Ben Barton + Steve Bryan | |
Aaron Cullen
Royal Liverpool
|
7:40 AM | White - Men | Josh Higgins + Spencer Gill | |
Adam Giles
Newmachar
|
9:30 AM | White - Men | George Cannon + Jake Sowden | |
Adam Watkin
Thirsk & Northallerton
|
7:50 AM | White - Men | Chris Lander + Owen Leigh | |
Alex Boyes
Teesside
|
9:20 AM | White - Men | Edward Rowe + Joseph Cookson | |
Alexander Farmer
Kilmacolm
|
10:40 AM | White - Men | Noah Cambridge | |
Alexander Forbes
Rudding Park
|
8:20 AM | White - Men | Angus Buchanan + Colin Leadbetter | |
Alfie Burnett
Hillside
|
1:50 PM | White - Men | Jake Whalley-Grundy + Stuart Thurlow | |
Alyx Murray
Ballochmyle
|
9:50 AM | White - Men | Cameron Thoburn + Sam Burton | |
Andrew Haswell
Ormskirk
|
10:20 AM | White - Men | Ross Laird + Tom Osborne | |
Angus Buchanan
Slaley Hall
|
8:20 AM | White - Men | Alexander Forbes + Colin Leadbetter | |
Archie Palmer2
Hexham
|
1:20 PM | White - Men | Jack Williams1 + Spencer Datkiewicz | |
Bailey Hird
Cookridge Hall
|
12:20 PM | White - Men | Kieran Hogarth + Thomas Hartshorne | |
Ben Barton
West Lancashire
|
11:30 AM | White - Men | Aamar Saleem + Steve Bryan | |
Ben Brookes
Sandbach
|
10:10 AM | White - Men | Charlie Daughtrey1 + Jamie Van Wyk | |
Ben Buchanan
Crewe
|
11:40 AM | White - Men | Owen Rafferty | |
Ben Willis
South Shields
|
1:00 PM | White - Men | Tom Green + Will Swarbrick | |
Billy Devine
Elgin
|
1:30 PM | White - Men | Jack Atkinson | |
Brodie Cunningham
Bothwell Castle
|
10:00 AM | White - Men | James Trant + Luke Kelly | |
Callum Bruce
Elsham
|
9:00 AM | White - Men | Jake Hibbert + Ryan Copland | |
Callum Moncur
Darlington
|
1:10 PM | White - Men | Cameron Steedman | |
Cameron Steedman
Hollinwell
|
1:10 PM | White - Men | Callum Moncur | |
Cameron Thoburn
Westerhope
|
9:50 AM | White - Men | Alyx Murray + Sam Burton | |
Cameron Tye
Eaton
|
8:10 AM | White - Men | Jack Hampshaw + Nathan Hopley | |
Charlie Daughtrey1
Rotherham
|
10:10 AM | White - Men | Ben Brookes + Jamie Van Wyk | |
Chris Lander
Wetherby
|
7:50 AM | White - Men | Adam Watkin + Owen Leigh | |
Chris Somers1
Murcar Links
|
12:50 PM | White - Men | Cormac Sharpe + Ruben Lindsay | |
Christian Johnson
Formby Hall
|
12:40 PM | White - Men | Nathan Ali + Richard Lee1 | |
Colin Leadbetter
Abersoch
|
8:20 AM | White - Men | Alexander Forbes + Angus Buchanan | |
Cormac Sharpe
Blairgowrie
|
12:50 PM | White - Men | Chris Somers1 + Ruben Lindsay | |
Daniel Cawley
Southport & Ainsdale
|
2:00 PM | White - Men | Michael Kilgallon + Tom Brown | |
Dominic McGlinchey
The Renaissance
|
9:10 AM | White - Men | Harry George + Oscar Doran | |
Edward Rowe
Belvoir Park
|
9:20 AM | White - Men | Alex Boyes + Joseph Cookson | |
Ellis Willott
Southport & Ainsdale
|
8:50 AM | White - Men | Jack Northgraves + Jacob Hodgson1 | |
Farris Hassan
St Andrews
|
8:30 AM | White - Men | Louie Walsh | |
Gary Catt1
Richmond (North Yorkshire)
|
12:00 PM | White - Men | Ryan Owen + Sam Prince | |
George Cannon
Glenbervie
|
9:30 AM | White - Men | Adam Giles + Jake Sowden | |
George Hanson2
Crosland heath
|
11:20 AM | White - Men | Greg Holmes + Samuel Claypole | |
George Robson
Fulford
|
1:40 PM | White - Men | Harry Bottomley | |
Greg Holmes
Royal Birkdale
|
11:20 AM | White - Men | George Hanson2 + Samuel Claypole | |
Habib Khan
Huddersfield
|
12:30 PM | White - Men | Liam Bennett + Tai Naylor | |
Harry Bottomley
Crow Nest Park
|
1:40 PM | White - Men | George Robson | |
Harry George
Downfield
|
9:10 AM | White - Men | Dominic McGlinchey + Oscar Doran | |
Harvey McDonald1
Turnberry
|
8:40 AM | White - Men | Lucas Kuiper + Rhys McIlroy | |
Jack Atkinson
Darlngton
|
1:30 PM | White - Men | Billy Devine | |
Jack Bryan
Bolton Old Links
|
9:40 AM | White - Men | Jonathon Keith + Lewis Gottlieb | |
Jack Burton
The Wynyard
|
2:30 PM | White - Men | Nathan Wilkinson1 + Sam Norman | |
Jack Hampshaw
Crosland Heath
|
8:10 AM | White - Men | Cameron Tye + Nathan Hopley | |
Jack Hunter1
Workington
|
11:50 AM | White - Men | James Bailey1 + Mike Cotterill | |
Jack Northgraves
Ganton
|
8:50 AM | White - Men | Ellis Willott + Jacob Hodgson1 | |
Jack Williams1
Wrexham
|
1:20 PM | White - Men | Archie Palmer2 + Spencer Datkiewicz | |
Jacob Hodgson1
Hull
|
8:50 AM | White - Men | Ellis Willott + Jack Northgraves | |
Jacob Mitchell
Doncaster
|
7:30 AM | White - Men | Luke Bonser | |
Jake Hibbert
Warrington
|
9:00 AM | White - Men | Callum Bruce + Ryan Copland | |
Jake Sowden
The Oaks
|
9:30 AM | White - Men | Adam Giles + George Cannon | |
Jake Whalley-Grundy
Houghwood
|
1:50 PM | White - Men | Alfie Burnett + Stuart Thurlow | |
James Trant
Wetherby
|
10:00 AM | White - Men | Brodie Cunningham + Luke Kelly | |
James Bailey1
Huddersfield
|
11:50 AM | White - Men | Jack Hunter1 + Mike Cotterill | |
Jamie Van Wyk
Royal Lytham & St Annes
|
10:10 AM | White - Men | Ben Brookes + Charlie Daughtrey1 | |
Jason Renton
West Lancs
|
8:00 AM | White - Men | Oliver Caton + Sam Pantlin | |
Jonathon Keith
Inverness
|
9:40 AM | White - Men | Jack Bryan + Lewis Gottlieb | |
Joseph Cookson
Gullane
|
9:20 AM | White - Men | Alex Boyes + Edward Rowe | |
Josh Higgins
Donabate
|
7:40 AM | White - Men | Aaron Cullen + Spencer Gill | |
Kieran Hogarth
Royal Lytham & St Annes
|
12:20 PM | White - Men | Bailey Hird + Thomas Hartshorne | |
Kyle Johnson-Rolfe
Doncaster
|
2:20 PM | White - Men | Tom Anderson | |
Lewis Gottlieb
Mere
|
9:40 AM | White - Men | Jack Bryan + Jonathon Keith | |
Liam Bennett
Horsforth
|
12:30 PM | White - Men | Habib Khan + Tai Naylor | |
Louie Walsh
Huddersfield
|
8:30 AM | White - Men | Farris Hassan | |
Louis Talarczyk
Royal Lytham & St Annes
|
10:30 AM | White - Men | Toby Shirvell | |
Lucas Kuiper
Stockport
|
8:40 AM | White - Men | Harvey McDonald1 + Rhys McIlroy | |
Luke Bonser
Consett
|
7:30 AM | White - Men | Jacob Mitchell | |
Luke Kelly
Ashton Under Lyne
|
10:00 AM | White - Men | Brodie Cunningham + James Trant | |
Luke Quint
Ulverston
|
12:10 PM | White - Men | Tom Hughes | |
Max Dickinson
Presbury
|
2:10 PM | White - Men | Nathan Sampson + Rory Bain | |
Michael Kilgallon
St Annes Old Links
|
2:00 PM | White - Men | Daniel Cawley + Tom Brown | |
Mike Cotterill
Darrington
|
11:50 AM | White - Men | Jack Hunter1 + James Bailey1 | |
Nathan Ali
Cookridge Hall
|
12:40 PM | White - Men | Christian Johnson + Richard Lee1 | |
Nathan Hopley
Bramall Park
|
8:10 AM | White - Men | Cameron Tye + Jack Hampshaw | |
Nathan Sampson
Moor Allerton
|
2:10 PM | White - Men | Max Dickinson + Rory Bain | |
Nathan Wilkinson1
Sandburn Hall
|
2:30 PM | White - Men | Jack Burton + Sam Norman | |
Noah Cambridge
Royal Lytham & St Annes
|
10:40 AM | White - Men | Alexander Farmer | |
Oliver Caton
Crosland Heath
|
8:00 AM | White - Men | Jason Renton + Sam Pantlin | |
Oscar Doran
Delamere Forest
|
9:10 AM | White - Men | Dominic McGlinchey + Harry George | |
Owen Leigh
Pleasington
|
7:50 AM | White - Men | Adam Watkin + Chris Lander | |
Owen Rafferty
Retford
|
11:40 AM | White - Men | Ben Buchanan | |
Rhys McIlroy
Elderslie
|
8:40 AM | White - Men | Harvey McDonald1 + Lucas Kuiper | |
Richard Lee1
Durham City
|
12:40 PM | White - Men | Christian Johnson + Nathan Ali | |
Rory Bain
Carnoustie
|
2:10 PM | White - Men | Max Dickinson + Nathan Sampson | |
Ross Laird
Glenbervie
|
10:20 AM | White - Men | Andrew Haswell + Tom Osborne | |
Ruben Lindsay
Turnberry
|
12:50 PM | White - Men | Chris Somers1 + Cormac Sharpe | |
Ryan Copland
Moray
|
9:00 AM | White - Men | Callum Bruce + Jake Hibbert | |
Ryan Owen
Styal
|
12:00 PM | White - Men | Gary Catt1 + Sam Prince | |
Sam Burton
Prestbury
|
9:50 AM | White - Men | Alyx Murray + Cameron Thoburn | |
Sam Norman
Fulford
|
2:30 PM | White - Men | Jack Burton + Nathan Wilkinson1 | |
Sam Pantlin
Pedham Place
|
8:00 AM | White - Men | Jason Renton + Oliver Caton | |
Sam Prince
Stockport
|
12:00 PM | White - Men | Gary Catt1 + Ryan Owen | |
Samuel Claypole
Darrington
|
11:20 AM | White - Men | George Hanson2 + Greg Holmes | |
Spencer Datkiewicz
Hillside
|
1:20 PM | White - Men | Archie Palmer2 + Jack Williams1 | |
Spencer Gill
Lindrick
|
7:40 AM | White - Men | Aaron Cullen + Josh Higgins | |
Steve Bryan
Bolton Old Links
|
11:30 AM | White - Men | Aamar Saleem + Ben Barton | |
Stuart Thurlow
Murrayfield
|
1:50 PM | White - Men | Alfie Burnett + Jake Whalley-Grundy | |
Tai Naylor
Waterton Park
|
12:30 PM | White - Men | Habib Khan + Liam Bennett | |
Thomas Hartshorne
Teesside
|
12:20 PM | White - Men | Bailey Hird + Kieran Hogarth | |
Toby Shirvell
Brocket Hall
|
10:30 AM | White - Men | Louis Talarczyk | |
Tom Anderson
Forest Pines
|
2:20 PM | White - Men | Kyle Johnson-Rolfe | |
Tom Brown
Ganton
|
2:00 PM | White - Men | Daniel Cawley + Michael Kilgallon | |
Tom Green
Huddersfield
|
1:00 PM | White - Men | Ben Willis + Will Swarbrick | |
Tom Hughes
Formby Golf Club
|
12:10 PM | White - Men | Luke Quint | |
Tom Osborne
Lindrick
|
10:20 AM | White - Men | Andrew Haswell + Ross Laird | |
Will Swarbrick
Moortown
|
1:00 PM | White - Men | Ben Willis + Tom Green |